Els campionats es celebren a València

CATALUNYA participarà amb la selecció masculina i femenina sub-16 als Campionats d’Espanya de Seleccions Autonòmiques que es jugaran del 22 al 25 de març, a València.

El seleccionador i Responsable de la Línia Masculina comptarà per aquesta edició dels campionats amb Jan Clapés, Jan Borràs, Jan Carreras, Enric Alavedra i Enric Bou (P) (Club Egara); Enric Miralles (CD Terrassa); Alfredo Barón i Max Casas (Real Club de Polo); Arnau Pérez, Grau Albert, Pol Cabré i Xavi Barutel (Atlètic Terrassa); Oriol Bozal, Pablo Espino i Juan Pich-Aguilera (Júnior FC) ; Joan Martínez (P), Andreas Rafi i Ricardo Gallego (FC Barcelona).  Oriol Freixa és el primer entrenador, Pep Olivé, el segon, Marc Salinas el cap d’equip i Albert Lis el fisioterapeuta.

(*) No està al collage el porter Joan Martínez (FC Barcelona)

 

Per la seva banda, el seleccionador i Responsable de la Línia Femenina –Eduard Tubau- participa amb les següents jugadores: Laura Real, Montserrat Farrés, Núria Carles, Mireia Herrero i Carola Gros (P) (Club Egara); Meritxell Vizcaíno, Clara Barba, Angi Ibáñez i Maria Gestí (Atlètic Terrassa); Alicia Umbert (Real Club de Polo); Laia Inserser i Anna Rabasseda (Castelldefels HC) ; Fiona Adell i Berta Mata (CD Terrassa); Jana Martínez (P), Anna Tolrà, Maria Alemany i Natalia García (Junior FC). L’staff està format per Sílvia Bonastre, entrenadora; Anna Tubau, fisioterapeuta, i Vinyet Figueras, cap d’equip.

Sis seleccions participaran tant al campionat masculí com al femení, i són: CATALUNYA, Cantàbria, Comunitat Madrid, Euskadi, Comunitat  de Valencia i Astúries.

La selecció masculina debuta dijous contra Euskadi, a les 16.00h, i la femenina ho fa amb Astúries, a les 17.30h. Diumenge, la final masculina es jugarà a les 12.00h i la femenina a les 13.30h.

La passada temporada CATALUNYA va proclamar-se campiona en categoria masculina i  femenina.

 

HORARIS AUTONÒMICS SUB-16

MASCULÍ

Dijous, 22 de març

Euskadi – CATALUNYA (16.00h)

Ctat Valencia – Ctat Madrid (17.30h)

Astúries – Cantàbria  (19.00h)

Divendres, 23 de març

Ctat Valencia – Astúries (10.00h)

Euskadi – Cantàbria  (11.30h)

Ctat Madrid – CATALUNYA (13.00h)

Euskadi – Astúries (16.00h)

Ctat Madrid – Cantàbria  (17.30h)

CATALUNYA – Ctat Valencia (19.00h)

Dissabte, 24 de març

Astúries – Ctat Madrid (9.30h)

Ctat Valencia – Euskadi (11.00h)

Cantàbria – CATALUNYA (12.30h)

Ctat Madrid – Euskadi (16.00h)

CATALUNYA – Astúries (17.30h)

Cantàbria – Ctat Valencia (19.00h)

Diumenge, 25 de març

Classificatoris (10.30h)

Partit 3r-4t (9.00h)

FINAL (12.00h)

 

FEMENÍ

Dijous, 22 de març

Ctat Valencia – Ctat Madrid (16.00h)

Astúries – CATALUNYA (17.30h)

Cantàbria – Euskadi (19.00h)

Divendres, 23 de març

Astúries – Cantàbria  (9.30h)

Ctat Valencia – Euskadi (11.00h)

CATALUNYA – Ctat Madrid (12.30h)

Ctat Valencia – Cantàbria  (15.30h)

CATALUNYA – Euskadi (17.00h)

Ctat Madrid – Astúries (18.30h)

Dissabte, 24 de març

Cantàbria – CATALUNYA (9.00h)

Astúries – Ctat Valencia (10.30h)

Euskadi – Ctat Madrid (12.00h)

CATALUNYA – Ctat Valencia (17.15h)

Ctat Madrid – Cantàbria  (18.45h)

Euskadi – Astúries (20.15h)

Diumenge, 25 de març

Classificatoris (9.00h)

Partit 3r-4t (10.30h)

FINAL (13.30h)